ساخت خانه واقعی ظرف سه ساعت!

چندی است که چاپگرهای سه‌بعدی دنیای ما را دستخوش تغییرات بسیار جالبی نموده‌اند.

نخستین بار که قدرت و کارایی این چاپگرها در دنیا مطرح شد، زمانی بود که فضانوردان برای تعمیر یکی از ماهواره‌ها در فضا به آچاری نیاز داشتند که همراه خود نبرده بودند. البته چاپگر سه‌بعدی همراه‌شان بود. خلاصه داستان از این قرار بود که طراحان زمینی طرح آچار مورد نیاز را برای آنها ارسال نموده و آنها پس از چاپ آچار، ماموریت‌شان را با موفقیت به پایان رساندند.

اکنون این چاپگرها عمومی‌تر شد و راه خود را به خانه‌ها نیز باز کرده‌اند که البته این مدل‌های خانگی فقط قادر به چاپ اشیای کوچک هستند. مثلا برای ساخت شکلات‌های خوشمزه کاکائویی خانگی خود کافیست مواد را در منبع چاپگر ریخته و طرح‌های کاکائویی خوشمزه‌ای را رقم بزنید.
حال نکته جالب‌تر این که به لطف این نوع چاپگرها، یک سالی می‌شود که چینی‎ها ۳ ساعته خانه می‌سازند! خانه‌ای با ابعاد و امکانات واقعی به مساحت ۲۰۰ متر مربع!

در ادامه تصاویر بخش‌های مختلف یکی از این خانه‌ها را می‌بینید. لازم به توضیح است که بخش قابل توجهی از مصالح چاپی این خانه از ضایعات صنعتی و کشاورزی تهیه شده است. هم‌چنین طراحی خانه مذکور کاملا مهندسی است و مقاومت بسیار بالایی در برابر زلزله دارد و می‌توان گفت حتی در صورت وقوع زلزله شدید نیز اجزای آن از یکدیگر جدا نمی‌شوند. به این ویژگی‌ها، قابلیت‌های ضد آتش و ضد آب بودن را نیز بیفزایید و دیگر آن که خانه‌ مورد بحث کاملا سازگار با محیط زیست است.

هنگام ساخت خانه چاپی مورد مشاهده، مردم در اطراف کارگران، ببخشید پرینتر و دیگر عوامل ایستاده بودند و از نزدیک شاهد شکل‌گیری این خانه واقعی سه‌ساعته بودند.

با این وصف باید گفت عصر چاپگرهای سه‌بعدی تازه آغاز شده است و کمپانی چینی Zhuoda Group نیز با ساخت این خانه، نشان داد که هیچ چیزی مانع از اجرایی شدن ایده‌های ناب و مختلف نخواهد بود.

در ادامه تصاویر این خانه را مشاهده می‌کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *