ژاپنی‌ها تا دو سال آینده قطار نامرئی سوار می‌شوند!

ژاپنی‌ها تا دو سال آینده قطار نامرئی سوار می‌شوند!

شرکت Seibu Group امید دارد برای جشن سالگرد یکصد سالگی خود قطار سریع‌السیر جدیدی تولید نماید که در امتداد افق محو است!

Train

سرعت بسیار بالای این قطار به همراه طراحی صیقلی آن باعث می‌شود به سختی دیده شود. البته با کمک معمار مشهور ژاپنی Kazuyo Sejima، قرار است حتی قطار مذکور در زمان توقف در ایستگاه‌ها نیز به سختی دیده شود. لازم به ذکر است Kazuyo Sejima که تا کنون هیچ قطاری طراحی نکرده، موفق به دریافت جایزه Pritzker Prize شده است. جایزه Pritzker Prize به معمارانی داده می‌شود که در آثارشان تمامی موارد کیفی، ذوقی، ایده و تعهد کمک به بشریت و محیط زیست رعایت شده باشد.

Kazuyo Sejimaطرح اولیه Sejima قطاری با خطوط منحنی به همراه پوششی نیمه‌صیقلی است که مانند آینه عمل کرده و محیط اطراف را بازتاب می‌نماید. طراحی قطار به شکلی است که با نمای زمینه ترکیب می‌شود.

جایزه معماری پریتزکر

بنا بر ویکی‌پدیا جایزه معماری پریتزکر Pritzker Architecture Prize جایزه‌ای است که هرساله از سوی بنیاد هایت به یک معمار زنده داده می‌شود. این جایزه که در سال ۱۹۷۹ از سوی جی آرتور پریتزکر (Jay Arthur Pritzker ) پایه گذاشته شده و توسط خانواده پریتزکر مدیریت می‌شود، برترین جایزه معماری در جهان بشمار می‌آید.

جایزه پریتزکر مانند جایزه نوبل در معماری محسوب می‌شود. برنده این جایزه ۱۰۰٬۰۰۰ دلار آمریکا، یک گواهی استناد و از سال ۱۹۸۷ به بعد یک مدال برنز با طراحی لوئیس سالیوان، نیز دریافت می‌کند که روی آن به زبان لاتین سه کلمه دوام, ابزار و زیبایی (firmitas, utilitas, venustas  و انگلیسی firmness, commodity and delight حک شده است. این کلمات از ویترویوس، معمار روم باستان برگرفته شده است.

به گفته Martha Thorne، مدیر اجرایی موسسه اهدای جایزه پریتزکر، هر معمار رسمی می‌تواند به صورت شخصی خود را کاندیدای این جایزه کند؛ تنها کافیست اثر خود را به همراه موارد ذکر شده در وب‌سایت موسسه www.pritzkerprize.com تا قبل از یکم نوامبر هر سال ثبت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *