خواندن ذهن

امواج مغزی انسان خوانا شدند!

مراقب افکار خود باشید، مبادا خوانده شوند!

 

دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه واشگنتن موفق شدند از امواج مغزی انسان رمزگشایی نمایند. این تحقیقات که طی سال‌ها هزینه زیادی را در بر داشته است، اکنون به نتیجه رسیده و دانشمندان قادرند تصویر اشیایی که فرد در ذهنش آنها را تصور می‌کند، به روی صفحه نمایش رایانه بیاورند.

گفته می‌شود از این طریق می‌توان بیماری بیماران بسیاری را تشخیص داد و به درمان آنان پرداخت. تشخیص بیماری یکی از مهم‌ترین و پرچالش‌ترین موضوعات در مبحث پزشکی روز است. اکنون باید منتظر بمانیم تا با بهره‌گیری از این فناوری نوین، تجهیزات شگفت‌انگیزی اختراع و به بازار عرضه شوند.

برای اطلاع شما مغز دارای امواجی است که مانند سایر امواج، با فرکانس و دامنه‌شان اندازه‌گیری می‌شوند و به امواج مغزی معروفند. امواج مغزی به چهار دسته تقسیم می‌شوند: امواج آلفا، بتا، تتا و دلتا.

امواج آلفا: همچون پلی ذهن آگاه و ناخودآگاه یا فرا آگاه انسان را بهم متصل می‌کند. امواج مغزی انسان در حال استراحت از نوع آلفا است که در این حالت فرکانسی بین ۸ تا ۱۲ هرتز دارد. در حالت آلفا محدودیت زمان و مکان وجود ندارد.
امواج بتا: در لحظات بیداری اغلب امواج مغزی از نوع بتا است که در این حالت فرکانس امواج مغزی بین ۱۳ تا ۳۹ هرتز است. در حالت بتا، توجه انسان بر دنیای بیرون و افکار روزمره است. به عبارت دیگر توجه انسان بر فعالیت‌های منطقی نیمکره چپ مغز متمرکز است.
امواج تتا : امواج مغزی نوع تتا با فرکانس ۴تا ۷ هرتز، به خلصه‌های عمیق مرتبط می‌شود. امواج مغزی تتا، از امواج مغزی آلفا و بتا آرام‌تر بوده و دامنه بزرگتری دارد. دست‌یابی به امواج مغزی تتا معمولا در حین خواب رخ می‌دهد.
امواج دلتا: در عمیق‌ترین حالت خواب، امواج مغزی از نوع دلتا است. امواج مغزی دلتا شامل امواج فرا آگاهی و سیستم ارتباطی به آگاهی چند بعدی می‌شود. امواج مغزی دلتا بلندترین دامنه و پایین‌ترین فرکانس را دارد ( فرکانس ۴ تا ۵ هرتز). البته فرکانس این امواج هیچ‌گاه به صفر نمی‌رسد.
در واقع فرکانس صفر در امواج مغزی به مفهوم مرگ فرد است. امواج مغزی افرادی که به حالت کما می‌روند، شبیه امواج مغزی دلتا است. گفته می‌شود یوگی‌های کار کشته قادرند به طور آگاهانه امواج مغزی خود را به حالت دلتا ببرند. در چنین حالت است که می‌توانند دمای بدن و ضربان قلب خود را تنظیم نمایند و یا حتی به حالت مرگ خود را رسانده و دوباره احیا شوند.

یک دیدگاه در “امواج مغزی انسان خوانا شدند!”

  1. واقعا تعجبی نداره که بشر روح خدایی درونش رو به رخ می کشه…%۱۰۰ این پیشرفت و ۳۰Decoding سال قبل در ارتش آمریکا به اثبات رسیده و به آن جامه ی عمل پوشانده و اکنون در دنیای بیرون انتشار پیدا کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *