موزه اپل متعلق به نوجوان ۱۵ ساله!

هر نوجوان ۱۵ ساله‌ای به یک چیز خاصی شور اشتیاق بی حد و وصف دارد؛ برای آلکس جیسون این شور و اشتیاق اپل بوده است.

Alex Jason از سن ۱۰ سالگی شروع به جمع‌آوری از رده خارج اپل نموده است و اکنون پس از ۵ سال، در سن پانزده سالگی، یکی از ۲۰ کلکسیونر برتر محصولات اپل در جهان شده است!

کلکسیون وی به سری محصولات آیفون و آیپد محدود نشده است، بلکه در این کلکسیون شما می‌توانید نمونه‌های اولیه محصولات اپل، کدهای راهنما، سری محصولات نیوتون، اپل وان و Next Computer را نیز بیابید. شاید حتی خود مرحوم استیو جابز نیز برخی از این محصولات را نداشت!

شرکت اَپِل (Apple Inc.) شرکتی چند ملیتی آمریکایی است که در زمینهٔ طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی و نرم‌افزار کامپیوتر فعالیت دارد. این شرکت ابتدا با نام .Apple Computer Inc در شهر کوپرتینو در ایالت کالیفورنیا، واقع در دره سیلیکون کشور آمریکا تأسیس شد.

این شرکت در دههٔ هفتاد میلادی با معرفی ریزرایانه‌های اپل I، اپل II، اپل III و پس از آن مکینتاش به بازار به آغاز و گسترش نوعی رایانه شخصی کمک فراوانی نمود.

اپل معمولاً به تولید سخت‌افزارهای نوین و دارای طراحی صحیح معروف است. از محصولات سخت‌افزاری این شرکت می‌توان آیپد، آی‌مک، مک بوک، آی پاد و آیفون را نام برد.

همچنین این شرکت در زمینهٔ تولید نرم‌افزار هم فعالیت دارد. نرم‌افزارهای آی‌تونز، آی‌لایف، آی ورک و سیستم‌عامل مورد استفاده در رایانه‌های این شرکت مک اواس ده نیز نمونه‌هایی از فعالیت نرم‌افزاری این شرکت هستند.

مدیریت اجرایی این شرکت برعهده استیو جابز فقید بوده است. وی یک ماه قبل از مرگش از ریاست این شرکت کناره‌گیری کرد و به جای آن تیم کوک ریاست شرکت را بر عهده گرفت. استیو جابز همراه با استیو وزنیاک و رونالد وین این شرکت را بنیانگذاری کردند. رونالد وین در کمتر از دو هفته پس از تأسیس شرکت، سهام خود را به جابز و وزنیاک واگذار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *