سمند کروک

سمند کروک

فردی بسیار مشتاق و خوش سلیقه‌ای که پلاک خودروی وی حکایت از اهل لرستان بودنش می‌کند، توانسته سمند خود را به طور فوق‌العاده‌ای به مدل کروک تبدیل نماید.

سمند کروک

خودرو با سقف جمع‌شونده یا کانورتیبل (به انگلیسی: Convertible) یا (به انگلیسی: Retractable hardtop) که معمولا در ایران به آن خودروی کروکی اطلاق میشود خودرویی است که در کنار اینکه متعلق به یکی از کلاس‌های استاندارد خودرو است، سقف آن نیز امکان جمع شدن یا گسترده بودن را دارد. خودروهای زیادی از کلاس‌های گوناگون خودرو می‌توان یافت که در این دسته قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، گونه دو در این خودرو را می‌توان خودرویی با امکان تغییر قابلیت از یک رودستر بهخودرو کوپه و بالعکس دانست. سقف این خودروها به طور کلی از دوجنس پارچه و فلز ساخته می‌شوند. جنس پارچه بیشتر برای مناطقی بکار می‌رود که در مدارات دور از خط استوا قرار دارند، به این خاطر که این سقف در عین سبکتر و کم حجم تر بودن، مقاومت کمتری در مقابل تابش نورخورشید دارد.

یک دیدگاه در “سمند کروک”

  1. واقعا ایده بسیار جالبی بود از اونجایی که از ایرانیا بعیده یه همچین حرکتی ولی باز جای شکر داره که هنوز نبوغ ذاتی نزد ایرانیان است و بس…(همساده یه بنده خدایی)… 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *